ONLİNE OYUN TERAPİSİ EĞİTİMİ

EMDR ve Psikoterapiler Derneği

ONLİNE OYUN TERAPİSİ EĞİTİMİ

Eğitimin Süresi ve Sertifikasyon

Eğitimin toplam süresi gündür (Ek süpervizyon desteği verilecektir)

Katılımcılara EMDR ve Psikoterapiler Derneği onaylı Oyun terapi uygulayıcı belgesi verilecektir.

Katılımcılar

Çocuk Ruh Sağlığı alanında çalışanlar

Eğitim Tarihleri

20-27 Şubat 2022 ve 7 Mart 2022

Eğitim Pazar günleri saat 10-17 arasında gerçekleştirilecektir.

Eğitim gününden birini kaçıranlar için zoom kayıttan izleme imkanı verilecektir

İletişim: Gizem Melissa Kocaman, 0 546 8421402 (mesaj atılması durumunda dönüş yapılır)

EĞİTİM PROGRAMI

1. HAFTA 20 Şubat 2022/Pazar

Eğitimci: Dr. Psk. Hale A Kahyaoğlu Çakmakçı

Oyun nedir, oyunun anlamı ve oyunla ilgili önemli kavramlar.

Çocukla teröpatik iletişim kurabilme

Oyunda kullanılacak malzemeler, oyun odasının özellikleri

Oyun Terapisi Çeşitleri

Çocuk Merkezli Oyun terapisi

Kum terapisi

Çocuk Merkezli Oyun terapisi, Kum terapisi Uygulamalar ve Vaka örnekleri,

2. HAFTA 27 Şubat 2022/Pazar

Eğitimci: Prof. Dr. Ayten Erdoğan

Direktif (yönlendirmeli) ve non-direktif (yönlendirmesiz) yöntemlerin birlikte kullanılması

Oyun terapi yöntemlerinin travma tedavisinde kullanılması

3. HAFTA 7 Mart 2022/Pazar

Eğitimci: Doç. Dr. Sevcan Karakoç

Bilişsel Davranışçı oyun terapileri, Uygulamalar ve Vaka örnekleri

EĞİTİMCİLER

1) Prof. Dr. Ayten Erdoğan

İstanbul Üniversitesi, Cerrahpaşa Tıp fakültesinden 1985 yılında mezun olup 2004 yılında Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları uzmanlığını Cerrahpaşa Tıp fakültesinden almıştır. 2008 yılında Docent, 2014 yılında ise profesör ünvanı almıştır. Bakırköy Mahsar Osman Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları eğitim kliniğinde klinik şefi olarak görev yapmıştır. Halen İstanbul Gelişim Üniversitesi Psikoloji Bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmalarını sürdürmekte ve Balıklı Rum Hastanesinde Çocuk ve Ergen psikiyatristi olarak hastalarını görmeye devam etmektedir. Balıklı Rum Hastanesinde Çocuk ve Ergen psikiyatristi olarak hastalarını görmeye devam etmektedir. Alanında Ulusal ve Uluslar arası bir çok araştırma yazısı bulunan Prof. Dr. Ayten Erdoğan Aile terapisi ve Bilişsel davranış terapisi eğitimine ek olarak EMDR-USA tarafından akredite EMDR uygulayıcı eğitimini (I. ve II. Düzey) tamamlamıştır. 2007- 2009 yılları arasında Halime Odağ Vakfından oyun terapisi eğitimi almıştır. Uluslararası deneyimli oyun terapisti ve eğitimcileri olan ve oyun terapisi alanında çok sayıda kitapları bulunan Prof. Sue Jennigs (İngiltere), Dr. Ariel Sclomo (İsrail) ve Ann Beckley Forest (Amerika)'’den oyun terapi uygulamaları konusunda eğitim almıştır. BDT ve Oyun terapisi ile ilgili kongre bildirileri ve kitap bölümleri bulunmaktadır.

2) Dr. Psk. Hale A.Kahyaoğlu Çakmakçı

Hale A.Kahyaoglu 2004 yılında Uludağ Üniversitesi psikoloji bölümüne başlamış 2008’de psikoloji eğitimine İtalya Torino Üniversitesinde devam etmiştir. Daha sonra İngiltere Swansea Üniversitesi’nde (Swansea University) Gelişimsel Oyun Terapisi yüksek lisansını tamamlamıştır. İngiltere’de uzmanlığını yaparken pek çok kongre ve eğitime katılmıştır. Yüksek lisans tezini Türkiye ve İngiltere’de okul öncesi eğitimde oyunun rolü, bunun diğer dünya ülkeleriyle karşılaştırılması ve eğitimcilerin, ailelerin oyun algısı konusunda yapmıştır. Maltepe Üniversitesi Gelişim Psikolojisi alanında doktorasını 2020 yılında tamamlamıştır. Halen Ayvansaray Üniversitesi Psikoloji Bölümünde doktor öğretim görevlisi olarak ders vermektedir. İngiltere’de Terapatik Oyun Derneğinin (Association of Therapeutic Play) akredite terapistidir. Ayrıca EFTA onaylı Sistemik Aile Terapisi ve Uluslararası İmago Çift Terapisi akreditasyon eğitiminin süpervizyon aşamasındadır. EMDR-USA tarafından akredite EMDR uygulayıcı (I. ve II. Düzey) ve Çocuk ve ergenlerde EMDR eğitimini tamamlamıştır. Uluslararası deneyimli oyun terapisti ve eğitimcileri olan ve oyun terapisi alanında çok sayıda kitapları bulunan Prof. Sue Jennigs (İngiltere), Dr. Ariel Sclomo (İsrail) ve Ann Beckley Forest (Amerika)'’den oyun terapi uygulamaları konusunda eğitim almıştır.

 

3) Doç. Dr. Sevcan Karakoç

2006 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuş, çocuk ve ergen psikiyatrisi uzmanlık eğitimini İstanbul Tıp Fakültesi’nde 2010 yılında tamamlamıştır. 2017 yılında ise doçent olmuştur. Halen İstanbul Doğuş Üniversitesi Psikoloji Bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Terapi eğitimleri: 2007 yılında Avrupa Aile Terapisi Derneği tarafından sertifikalandırılmış Aile ve Evlilik Çift terapisi, 2007-2008 yıllarında Abdülkadir Özbek Psikodrama Ensititüsü’nden temel psikodrama eğitimi, 2008-2010 dönemi İstanbul Tıp Fakültesi Sanat Psikoterapisi Seminer ve Deneyim grubu Uygulamalı Sanat Terapi eğitimi, 2014 yılında Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği Bilişsel Davranışçı Terapi temel eğitimi, 2016-2018 arası Avrupa Bilişsel ve Davranışçı Terapi Derneği tarafından akredite edilen “Çocuk ve ergenlerde İyi ve Etik uygulamalar bağlamında Kognitif ve Davranış Terapisi” teorik ve süpervizyon eğitimini tamamlamıştır. EMDR-USA tarafından akredite EMDR uygulayıcı (I. ve II. Düzey) ve Çocuk ve ergenlerde EMDR eğitimini tamamlamıştır. Oyun terapisi eğitimini ise 2007- 2009 yıllarında İzmir Halime Odağ Psikanaliz ve Psikoterapi Vakfında tamamlamıştır. Oyun terapisi ile ilgili kongre bildirileri ve kitap bölümleri bulunmaktadır. Uluslararası deneyimli oyun terapisti ve eğitimcileri olan ve oyun terapisi alanında çok sayıda kitapları bulunan Prof. Sue Jennigs (İngiltere), Dr. Ariel Sclomo (İsrail) ve Ann Beckley Forest (Amerika)'’den oyun terapi uygulamaları konusunda eğitim almıştır.

Geçmiş Eğitim Duyuruları