Çocuk ve Ergenlerde EMDR Uygulamaları Workshop (6-7 Temmuz 2019)

Eğitimci: Dr. Luiza Rangel (Konuşma dili İngilizcedir. Ardıl çeviri yapılacaktır.)

Eğitim tarihi ve saatleri: 6-7 Temmuz 2019, 9:00-18:00 (16 saat)

Dr. Luiza Rangel kimdir?

1985 yılında tıp eğitimimi tamamlamış ve 1986 yılında psikiyatri alanında kariyerime başlamıştır.

Yetişkin Psiko-dinamik Psikoterapide ve daha sonra Çocuk ve Ergen Psikiyatrisinde uzmanlaştır. Londra'da NHS'de 1991'den 2013'e kadar Çocuk ve Ergen Psikiyatristi olarak çalışmış ve NHS'teki en son görevi ise Londra Marlborough Aile Servisinde Aile Travma Kliniği'ni yürütmek olmuştur.

2000 yılında EMDR Terapi yönteminde eğitmen olmuş ve EMDR Avrupa Akredite Danışmanı ve Klinik Süpervizördür. Çocuklara ve yetişkinler için bireysel ve grup EMDR Terapisi eğitimini veren akredite terapisttir. Ayrıca kurumlarda EMDR eğitimli profesyonellere süpervizyonluk yapmakta ve onların becerilerini geliştirmelerine yardımcı olarak mevcut psikoterapi yaklaşımlarına EMDR’yi entegre etmelerine yardımcı olmaktadır.

Halen çalışmalarına Londra'daki özel kliniğinde devam etmektedir. EMDR’yi çeşitli psikoterapi yöntemlerine entegre ederek geniş bir yelpazede uygulamaktadır.

Çalıştığı özel alanlar:

  • Yas ve Travmatik Kayıplar,
  • Travma Sonrası Stres Bozukluğu,
  • Depresyon ve Anksiyete’dir.

Dr. Rangel profesyonel tecrübeleriyle birlikte vereceği vaka örnekleriyle, çocuk ve ergenlerde EMDR kullanılmasına ilişkin deneyimlerini aktaracaktır.

Eğitim konuları: Farklı travmaları olan çocuklarla EMDR uygulamaları, TSSB ve TSSB’ye eşlik eden durumlara ilişkin vaka örnekleri (Dışavurum ve içevurum davranış bozuklukları, Anksiyete Bozuklukları, Yaşamsal krizler-değişim dönemleri, Selektif Mutizim, Fobiler...)

Geçmiş Eğitim Duyuruları