Kompleks Travma ile Çalışmak

Kompleks Travma ile Çalışmak

EĞİTİMCİ:Serkan Özgün (EMDR-Avrupa ve EMDRIA-USA onaylı EMDR konsultanı)

KİMLER KATILABİLİR?

  • Psikiyatri,
  • Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi asistan ve uzmanları,
  • Psikologlar,
  • PDR mezunları (Daha önce en az bir formal terapi eğitimi almış olmak ve aktif olarak en az 1 yıldır danışan görüyor olmak koşulu olacaktır).

KONTENJAN: 40 kişi ile sınırlıdır.
EĞİTİM YERİ: ONLİNE (Eğitim günü katılımcılara link yollanacaktır.)
EĞİTİM TARİH VE SAATLERİ: 24 Ocak 2021, 10:00-18:00
EĞİTİM SÜRESİ: 6 Saat 

ÖNŞART: Eğitime katılmak için daha önce temel EMDR eğitimi almış olmak gerekmektedir.

AÇIKLAMA:

Yalın travma ve kompleks travma ayırımını yapmadan bu alanda çalışmak, terapistlerin hem kendilerini hem de danışanlarını zorladıkları süreçlere dönüştürür. Bunun neticesinde terapistler kendilerini ya da kullandıkları teknikleri yetersiz görürken danışanlar da umutsuzlukla terapi süreçlerini sonlandırır. Kompleks travma çerçevesinden bakabilmek birçok tanıyı boşa çıkartırken terapi sürecinin tıkanmadan akmasına yardım eder. Bunda en çok IFS (internal family system) ve “Ego State” gibi benliğin yanında gelişen parçalara odaklı çalışan modellerin EDMR ile entegrasyonu katkı sağlar. Bu çalışma, Emdr terapistlerinin kompleks travma vakaları ile etkin çalışabilmeleri için düzenlenmiştir.

Program

10:00-11:30 Kompleks Travma

12:00-13:30 Hazırlık & Stabilizasyon

13:30-14:30 Öğle Arası

14:30-16:00 Emdr & Parçalarla Çalışmak

16:30-18:00 Vaka Formülasyonları

EĞİTİMCİ HAKKINDA:

Psikolog Dr. Öğretim Üyesi Serkan Özgün

2010 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde (ODTÜ) klinik psikoloji doktorasını bitirmiş olan Serkan Özgün, 1998 yılında İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun olmuştur. Özgün, aynı bölümde 2000-02 döneminde Araştırma Görevlisi olarak yüksek lisansını tamamlamıştır.

2002-04 yılları arasında New York’ta bulunan Özgün, Ackerman Enstitüsü’nde aile terapisi eğitimini ve New York Üniversitesi’nde (NYU) Uluslararası Travma Çalışmaları (ITSP) “post-graduate” programını tamamlamıştır. Aynı dönem içerisinde New York Eyaleti Psikiyatri Enstitüsü’nde (NYSPI) gönüllü araştırmacı olarak psiko-eğitimsel travma müdahale projesinde (HOPE-NY) yer almış ve şizofreni araştırma biriminde çalışmıştır.

Serkan Özgün, 2000 yılında deprem bölgesinde başladığı psikoterapi çalışmalarını hem yurt içi hem de yurt dışında aldığı eğitimler ile geliştirmeyi hedeflemiştir. Katıldığı çeşitli seminer ve süpervizyon çalışmalarının yanısıra aldığı sertifika düzeyindeki eğitimler içerisinde EMDR Düzey I ve II, Bilişsel Davranışçı Terapi (CBT), Gottman Çift Terapisi ve Duygu Odaklı (EFT) Çift Terapisi başta gelmektedir. Özgün aynı zamanda, Avrupa EMDR Birliğinin onayladığı uygulamacı ve danışmanlar arasında yer almaktadır (EMDREA Accredited Practitioner; EMDREA Accredited Consultant).

Türk Psikologlar Derneği (TPD) bünyesinde Travmaya Acil Müdahale Programı kapsamında birçok çalışmada yer alan Özgün, 2001-02 döneminde aynı derneğin yönetim kurulunda da yer almıştır. Özgün uygulamalarına, kurucusu olduğu BUDE Psikoterapi Merkezi’nde, aile çalışmasının verdiği esneklik ile basta travma olmak üzere anksiyete bozuklukları, depresyon, ilişki-çift problemleri, aldatma gibi farklı problem gruplarında devam etmektedir. Özgün ayrıca 2012 yılından beri OKAN Üniversitesi Travma Yüksek Lisans Programı’nda ders vermeyi ve tez danışmanlıklarını sürdürmektedi

KAYIT İŞLEMLERİ

Eğitim hakkında bilgi almak ve kayıt işlemleri için 0 (546) 8421402 numaralı telefonlara Pazar hariç diğer günler 09.30-19.00 saatleri arasında whatsapp ya da normal mesaj atarak bilgi alabilirsiniz. www.emdrterapi.org adresinden de duyurulara ulaşarak önkayıt başvurusu yapabilirsiniz.

Geçmiş Eğitim Duyuruları